Rumové autority Ian Burrell a Richard Seale vytvořili první afro-karibský rum na světě

Rum s názvem “Equiano” je směsí melasových rumů z palírny Foursquare (Barbados) a Mauricijské palírny Gray’s, známé hlavě rumy New Grove. Equiano lze definovat jako unikátní výsledek spolupráce „z východu na západ“, jde o první rumový produkt obsahující destilát ze dvou různých lihovarů založených na dvou různých kontinentech.

Rum se jmenuje po Olaudah Equiano, nigerijském spisovateli, abolicionistovi, cestovateli a bojovníkovi za svobodu, a říká se, že následuje jeho cestu – od Afriky po Karibik a Spojené království.

Equiano obsahuje Grey’s rum, který zraje 10 let v sudech z francouzského limusínského dubu a v sudech po koňaku (odhaduji tedy, že se jedná přesně o New Grove 10) a Foursquare rum, který byl stařen pouze v ex-bourbon sudech. Tento rum je samozřejmě 100% přírodní, bez přidaného cukru, koření nebo barviv.

Globální rumový ambasador Ian Burrell a Richard Seale intenzivně spolupracovali na vytvoření této unikátní směsi rumů, o které věří, že poskytuje ty nejlepší rumové „chutě a charaktery východní a západní polokoule“.

Equiano se lahvuje v síle 43% alkoholu a jeho cena je stanovena cca na 1500 Kč. Každý rok bude určité procento ze zisku z každé prodané lahve Equiano věnováno na charitu věnující se rovnoprávnosti.

Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: