Slepá degustace – Special Casks

Po delší pauze jsme se v lednu opět sešli u další slepé degustace na téma rumy stařené minimálně 5 let a zrané v nějakém special casku. Nejdřív jsem byl k tomuto tématu celkem skeptický, nicméně v průběhu samotné degustace se nakonec ukázalo, že se jednalo o dobře vybrané téma. Sešla se stejná parta na stejném místě jako vždy, takže se rovnou pojďme vrhnout na vzorky, které představím rovnou v pořadí, v jakém se umístily:

  • Páté místo – Summum 12 Sauternes Casks Finish
  • Čtvrté místo – Summum 12 Malt Whisky Cask Finish
  • Třetí místo – New Grove 10 Old Tradition (cognac cask)
  • Druhé místo – English Harbour Madeira Cask Finish
  • Vítěz – Rhum J.M Calvados Cask Finish

V průběhu této akce bylo nejvíce zajímavé zkoušet tipovat, v jakých sudech jednotlivé rumy zrály. Já osobně jsem byl nakonec velmi překvapen, že jsem trefil pouze jednu variantu, čekal jsem, že budu mít lepší odhad. Ostatní degustátoři s tím ovšem takový problém neměli. Po výsledném ukázání vzorků jsme nicméně společnými silami jednotlivé vzorky přiradili ke správným lahvím ve všech případech, což se nám podařilo v naší slepé sérii historicky poprvé.

Moje láhev se v tomto kole umístila, jak papírově, tak degustačně, jako první, což byla také premiéra, kdy jsme byli schopni určit papírově nejlepší rum i senzoricky. No a mě nezbývá než se těšit na příští téma „Rumy z Martiniku“, které jsme po delší debatě s ostatními odhlasovali.

Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: