New Grove Double Cask Acacia Finish – Třetí do mariáše

Tentokrát se navracím k Mauricijskému rumu, tradiční rumy z tohoto ostrova mám opravdu rád a myslím si, že mohou nabídnout velice příjemnou melasovou alternativu k zemědělským rumům. O palírně Grays Inc. jsem již něco málo napsal v recenzi rumu New Grove 10, proto se v tomto případě nebudu nějak rozepisovat a zacházet do výrobních detailů.

Podívejme se tedy na produkt samotný, tento poměrně těžký a chuťově výrazný rum zrál sedm let na ostrově Martinik v sudech z dubového dřeva a poté byl přemístěn na jeden celý rok do sudů vyrobených ze dřeva Afrického stromu akácie (nebo také kapinice). Očekávám tedy poměrně znatelný vliv tohoto speciálního dřeva na samotný destilát. Rum je to nefiltrovaný a nedobarvený, tak jak je u značky New Grove zvykem.

New Grove Acacia ve sklenici

New Grove Double Cask Acacia box

Naprosto nejzajímavější na tomto rumu je prostě barva, která je extrémně tmavá, skoro ebenová. Vnitřně bojuji s faktem, že rum není dobarvený, je to vůbec možné? Věřím však výrobci, absenci filtračního procesu odhaluji bez problémů, dále tedy neváhám s investigací slz. Ty vůbec netečou, rum je extrémně olejovité konzistence, očekávám, že tohle bude samá chuť.

Prvně však přičichávám ke sklenici, lehce mě „kopne“ 47% alkoholu, až jsem z toho překvapen, protože marně hledám nějakou dominantní vůni. Osmiletý rum z Mauriciu a takhle nevýrazný? Bohužel, neumím si pomoci, možná můj nos nemá svůj den, ale vůni musím odbýt slovy „dobrá, ale nevýrazná“.

Nadšen konzistencí se vrhám k ochutnání, intenzita New Grove Acacia mé vjemy však z letargie nevytrhla, povaluji tedy rum v ústech poměrně dlouho. Po chvilce nacházím harmonickou chuť těžkého rumu, kterou mám tak rád, exotické dřevo však hledám velice těžko. Rum je to skvělý, kvalitně vyrobený a v podstatě stejný, jako ostatní produkty této palírny. Unikátnost akáciového dřeva mi však bohužel někde uniká.

závěru, který je spíše kratší, nacházím hůře identifikovatelné dřevité tóny ve větším množství, ale i přes to spíše vnímám tradiční tóny vanilky a exotického ovoce.

New Grove Double Cask Acacia Finish mě lehce zklamal. Jeho „kamarádi“ z Double Cask Finish řady – Merisier a Moscatel jsou dle mého názoru mnohem zajímavější. Celou řadu Double Cask jsem měl možnost postupně hodnotit na Hedonism Spirit degustacích. Neznamená to však, že tento vzorek je nějak špatný,já jsem však čekal „více“.

Moje hodnocení New Grove Double Cask Acacia Finish:

3hvezdy

Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d blogerům se to líbí: