El Comandante Reserva Exclusiva – Umělá inteligence

Když jsem přemýšlel nad nadpisem pro tento článek, vybavila se mi okamžitě AI, neboli umělá inteligence. Můžete si asi říkat, co může mít tento technický termín společného s lahví rumu? Řekl bych ale, že se toto slovní spojení k El Comandante náramně hodí. El Comandante Reserva Exclusiva je v mých očích naprosto umělý rum. Je produkován společností Hacienda San Isidro Distillery na ostrově Panama a na etiketě rumu není destilérka vůbec uvedena, i přesto, že se jedná o společnost s dlouhou historií produkce rumu. Klidně bych se nebál říci, že to je proto, že se za tento konkrétní rum stydí. Rum byl totiž namíchán speciálně pro jednu českou společnost a dováží se pouze do ČR.

A proč tedy ještě inteligence? Vidíte ten název „Reserva Exclusiva“? Nepřipomíná Vám to něco? Diplomatico Reserva Exclusiva je jeden z nejvíce prodávaných rumů u nás a řekl bych, že pro širokou veřejnost se jedná o jeden z nejlepších rumů. Někdo si prostě řekl, že podobný název může v lidech evokovat pocit, že kupují něco podobně „skvělého“.

Jak tedy hodnotím rum El Comandante?

Vypadá to, že se výrobci snažili napodobit chuť známého rumu z tmavě zelené matné lahve co nejvíc to šlo. Barva je tmavá a karamelová, na celém rumu asi to nejlepší, nicméně je hned patrné, že je určitě něčím silně dobarvená. Bohužel se však nejedná o nic zvláštního v rumovém světě.

El Comandante je blend maximálně osmnáctiletých rumů, nicméně bych dle chuti řekl, že těch nejstarších je v celé lahvi maximálně kapka. Celé to samozřejmě výrobce zabil obrovským množstvím přidaného cukru, takže se v rumu cokoli těžko hledá.

A teď asi to nejtěžší na celé recenzi. Chuť bude pro většinu publika příjemná, protože je sladká a taková uniformní a líbivá. Je cítit cukrovou třtinu, karamel a med. Po dalším doušku je možné rozeznat také chutě sušeného ovoce, švestek a ostružin. Pokud bychom ale hledali nějaké zajímavější nebo těžší rumové chutě, budeme silně zklamáni. Rozeznal jsem pouze náznak pepře schovaného za vší tou přemírou sladkosti.

Dochuť je poměrně stejná, krátká díky cukru a nadmíru sladká. Skoro mi to připomíná, jako bych nepil rum, ale že jsem snědl nějakou sladkou višňovou sušenku. Bohužel i v dochuti přemíra sladkosti opět zakrývá většinu ostatních rumových tónů.

Je pro mě těžké něco takového hodnotit. Drtivé většině začínajících rumařů bude rum nejspíše chutnat. Já ho ovšem nemůžu doporučit vůbec nikomu, protože bych neměl čisté svědomí, jsem přesvědčen, že za stejné peníze se dá pořídit o dost zajímavější rum. Určitě si ho již nikdy znovu nekoupím a nebudu ho ani znovu pít a celkově se mu budu vyhýbat. Pokud Vám ovšem nevadí platit za cukr převlečený za rum, můžete ho vyzkoušet sami.

Moje hodnocení rumu El Comandante Reserva Exclusiva:

0 hvezd

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: