Rum jako Vánoční dárek

Máme poslední 4 dny do štědrého dne, pokud stále nemáte dárek pro tatínka, manžela či kamaráda, zvažte zakoupení láhve kvalitního destilátu, třeba rumu. Máme na výběr opravdu velké množství značek, různých chutí a hlavně cen. Pokusím se Vám s tímto výběrem, co nejefektivněji pomoci v následujících řádcích. Rozdělme si tedy konzumenty na dva tábory, zkušené „rumaře“ a širokou veřejnost (řekněme osoby méně odborně zainteresované do rumu).

Foursquare 2005 vánocePokud hledáte láhev pro někoho, kdo se rumu věnuje, má své vytříbené chutě anebo i značky, bude asi nejlepší volbou sáhnout právě po produkci jedné z těchto palíren. Pokud Však nevíte, jaké to jsou, nabízím inspiraci v seznamu značek, které by mě osobně vždy udělaly radost:

  • Foursquare rum disitlery (Doorly’s, The Real McCoy)
  • Chairman’s Reserve
  • Appleton Estate
  • Mount Gay
  • English Harbour
  • Habitation Velier
  • Jakýkoliv rhum agricole – Rhum J.M, Trois Riviéres, Saint James, Clément, J.Bally, Karukera, HSE, Neisson …

Pokud však potřebujete dárek pro člověka, který má rum rád, ale určitě není rumový fajnšmekr, prostě jen víte, že si rád vychutná sklenku kvalitního destilátu, ale vytříbený vkus zatím nemá, doporučuji:

  1. Cena okolo 500kč – El Dorado 12 (výborný, sladší rum z Britské Guyany, 12 let v sudu po burbónu)
  2. Cena okolo 1000kč – Plantation XO (skvělý produkt, nádherně balený, vyvážené rumové, spíše ovocnější chuti), Dos Maderas 5+5
  3. Cena 1500kč a více – El Dorado 21, Zafra Master 21, Abuelo XV (Napoleon, Oloroso nebo Tawny), Gosling’s Family Reserve

ceny – interdrinks.cz

Pokud se necítíte na výběr lahve samotné, neuděláte chybu koupíte-li dárkový poukaz na námi pořádanou rumovou degustaci, který lze uplatnit po celý rok 2019 – Nabídku naleznete zde.

Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: