IWSC zveřejnilo výsledy soutěže pro rok 2020 – jak dopadly rumy?

Jedna z naprosto nejuznávanějších mezinárodních soutěží vín a destilátu se každoročně koná pod názvem International Wine & Spirits Competition. Mnoho výrobců a nadšenců z odborné veřejnosti s napětím očekávají výsledky soutěže, která je svojí velkosti, co se počtu vzorků týká, největší na světě. Letos se odehrála tak nějak v pozadí všech korona virových zpráv a informací, ale výsledky jsou o to zajímavější, nebo snad nejsou?

Kdybych měl výsledy shrnout ze svého pohledu tak vidím dvě roviny:

  1. Nejvyšší kvalita rumů se tak nějak usadila na Barbadosu, Jamajce a Martiniku. Ano takhle jsem s výsledkem naprosto spokojen, ale rozmanitost palíren už není tak dech beroucí. Foursquare, Worthy Park a Trois Rivieres – tyto značky vyčnívají a i když je všechny opravdu zbožňuji, nemohu tenhle výsledek nenazvat nudou.
    Všechny rumy oceněné Gold medailí za rok 2020 si můžete vylistovat přímo ve vyhledávání na IWSC.  
  2. Musím uvést i lehce negativní pohled na rumové výsledky, žádný rum letos neskóroval 98 body a tedy žádná „Outstanding“ medaile pro destiláty z cukrové třtiny. Minulý rok na tuto metu dosáhlo 5 rumů, letos tedy 0. Čím to je? Nevím, možných teorií bych mohl rozvést hned několik, ale to snad někdy jindy.

Jaké rumy byly v soutěži IWSC 2020 oceněny zlatou medailí si můžete prohlédnout níže:

iwsc rum results 2020

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: