Drinks International 2021 report

Jakožto každý rok, i letos nám na začátek kalendářního roku přináší Drinks International jejich report, označení roku 2021 však logicky prezentuje data roku minulého. Je také dobré říci jaká data do statistik nejvíce rostoucích a nejpopulárnějších značek nebo výrobců alkoholických nápojů vstupují. Jedná se o informace poskytnuté jednou stovkou vybraných barů po celém světě. Jsou to bary, které Drinks International považuje za top 100 z pohledu vlivu na barovou komunitu i klientelu.

Drinks International 2021 report k nahlédnutí nebo stažení jako PDF naleznete zde.

Co za těmi daty vidím já? Primárně to, že se jedná o spotřební produkty, destiláty do koktejlů, pro sociální popíjení a možná i večírky. Rozhodně nejde o nějaké sběratelsky nebo degustačně zajímavé informace. Rozhodně však můžeme vidět, kdo tvoří primární obrat v daném segmentu a kdo jej tedy táhne.

Z rumového pohledu vidím, alespoň pro mě, nový populární rum Black Tears a těším se z rostoucí popularity Clairinu, což není letos poprvé. Obecně jsem velice překvapen z úspěchu Plantationu a Appleton Estate v obou měřených disciplínách.   

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

%d bloggers like this: