Renegade Rum Distillery – Unikátní rumový projekt na ostrově Grenada

Řekl bych, že již poměrně dlouho se na sociálních sítích, v rumových blozích a odborných magazínech vyskytuje jméno nové palírny Renegade Distillery (zatím ve výstavbě). Dle mého názoru se k tomuto projektu vyjadřuje tolik osobností pohybujících se v rumové branži, masterblenderů a palírníků, že samotné spuštění této palírny bude bez pochyby ten pravý mediální boom. Ostatně informace, které máme dostupné z oficiálních stránek Renegade Rum nebo ze sociálních sítí, vytváří obraz naprosto „dokonalé“ rumové palírny a je velice zajímavé sledovat, jak se tento projekt vyvíjí. Osobně na mě působí jako nový Worthy Park nebo Foursquare.

ostrov Grenada
Poloha ostrovu Grenada a tedy i Renegade Rum Distillery

To, co mě na Renegade Rum zaujalo nejvíce, je asi mediální pojetí celého projektu. V podstatě zároveň s položením základního kamene palírny vznikl i mediální obsah pro veřejnost – webové stránky a stránky na sociálních sítích.  Proto lze sledovat, jak k výstavbě promlouvají lidé jako je Richard Seale (Foursquare Rum Distillery), Luca Gargano (LM&V), nebo třeba Alexandre Gabriel (Plantation Rum).

Alexandre Gabriel conversation with CEO Mark Reynier
Alexandre Gabriel a CEO Mark Reynier

Dobře si třeba pamatuji vyjádření Luca Gargana k tomuto projektu, kdy řekl něco ve smyslu: „I když obchodně ani osobně nemám s projektem nic společného, tak mohu potvrdit, že jsem naprosto ztotožněn s principy a myšlenkami výroby rumu, které se zde budují“.

Originální příspěvek: „Grenada,W.I. Renegade rum distillery: an astonishing project will see the light in next few months 🙂 I am so happy!
this project have nothing to do with Velier but is 101% in Velier philosophy”

Pokud se však zaměříme čistě na projekt samotný, jeho zrod a transparentní cestu, kterou se vydal, tak je nutné vyzdvihnout jméno Mark Raynier (CEO). Člověk, jenž stál za „znovuzrozením“ skotské palírny Bruichladdich a zasloužil se i proslavení Waterford Distillery. Jakožto CEO představil celý projekt v číslech 20. června 2018 nejen veřejnosti, ale i Genadské vládě. Společnost je připravena investovat 20 milionů dolarů do výstavby celé palírny, která by měla být schopna produkovat milion litrů destilátu z cukrové třtiny ročně a stát se tak významným Karibským hráčem na trhu s rumem. Asi si dokážeme představit, jaký přínos pro ostrov Grenada takovýto projekt znamená, nabízí nejen nové pracovní pozice, ale otevírá možnosti dalším investorům a bezpochyby oživuje turistický ruch.

Grenada je v podstatě ideální ostrov pro vybudování velké a úspěšné palírny, její vulkanická půda, a tedy i flóra, by se dala přirovnat svojí skladbou k ostrovu Martinik. Jedná se o ideální místo pro pěstování cukrové třtiny, která se zde již začala pěstovat. Pole o velikosti asi 200 akrů se nachází na východním pobřeží Grenady asi 50 km od samotné palírny a další dvě pole, dohromady o velikosti 250 akrů, jsou ve fázi přípravy.

renegade distillery pot still
ADAM’S STILL – Renegade Rum Distillery

Opravdu si myslím, že se dočkáme další zajímavé značky rumu, ať už z pohledu spotřebitele či konzumenta, tak chcete-li i z pohledu investora a sběratele. Očekávám totiž, že první lahve, které se dostanou na trh, budou nějakým způsobem limitované, anebo sběratelsky unikátní. Samozřejmě nevím, kdy se první produkty Renegade Rum objeví na trhu, ale peněženku si raději začnu chystat již teď.

Pokud Vás tento projekt zajímá jako mě, doporučuji sledovat dění kolem Renegade Rum:

  1. Webová stránka palírny Renegade Rum
  2. Facebooková stránka palírny Renegade Rum
  3. Instagram Renegade Rum

Zajímavé články o Renegade Rum projektu:

Renegade Distillery location

Write a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: